PAÜ’nün değişim projesi altın madalya getirdi

PAÜ’nün değişim projesi altın madalya getirdi

Pamukkale Teknokent’in ASLITEKS ile birlikte gerçekleştirdiği “Eşit yarınlar için değişim-respect” sosyal etki projesi altın madalya ile ödüllendirildi.

ABONE OL
Eylül 10, 2022 01:00
PAÜ’nün değişim projesi altın madalya getirdi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) ile Denizli Organize Sanayi Bölgesinde (OSB) yer alan tekstil firması ASLITEKS ile gerçekleştirilen üniversite-sanayi iş birliği kapsamında, proje yürütücüsü PAÜ KASUAM (Kadın Sorunları Uygulama ve Araştırma Merkezi) Müdürü Doç. Dr. Zeynep Meral Tanrıöğen danışmanlığında geliştirilen ve fabrikadaki çalışanların yaratıcı düşünme ve konuşma eğitimi aldıktan sonra geliştirdikleri düşünceleri kitlelerle paylaştıkları “Eşit yarınlar için değişim-respect” sosyal etki projesi altın madalya ile ödüllendirildi.

Proje yürütücüsü Doç. Dr. Zeynep Meral Tanrıöğen danışmanlığında geliştirilen, fabrikadaki çalışanların yaratıcı düşünme ve konuşma eğitimi aldıktan sonra geliştirdikleri düşünceleri kitlelerle paylaştıkları “Eşit Yarınlar İçin Değişim-Respect” Sosyal Etki Projesi hem Türkiye Sürdürülebilirlik Akademisi tarafından INTERTEK bağımsız denetimi ile verilen “İşte Eşit Kadın Sertifikası”nı almış olup hem de dünyanın en iyi işverenlerinin ve insan kaynakları uygulamalarının ödüllendirildiği 19. Uluslararası The Stevie Awards Uluslararası İş Ödülleri’nde (IBA) “Yılın Düşünce Liderliği Kampanyası” kategorisinde altın madalya kazandı. Kazananlar, dünya çapında üç yüzden fazla profesyonelin ortalama puanlarına göre iki aydan fazla süren değerlendirme sonucunda belirlendi. Ödül 15 Ekim 2022 Cumartesi günü Londra Park Lane’de düzenlenecek galada verilecek.

Doç. Dr. Tanrıöğen projenin jüri üyelerini etkileme nedenleri, gördüğü ilgi ve başarıları bilgi verdi. Tanrıöğen, “ASLITEKS, bu iş birliği ile “Respect-Eşit Yarınlar İçin Değişim” Projesini başlatarak bir ilke imza atmıştır. Geliştirdikleri düşünceleri çalışanlarına, Üniversite yerleşkesinde yer alan Devlet Tiyatroları Sahnesi’ndeki bin kişilik salonda sunma imkânı yakalamıştır. Bölgede, Pamukkale Teknokent üzerinden, üniversite-sanayi iş birliği gerçekleştirerek çalışanlarını düşünce liderine dönüştürmek amacıyla yaratıcı düşünme, konuşma eğitimleri düzenleyip sahneye çıkmaları için organizasyon yapan ve basında yer almasını sağlayan emsal gösterilebilecek başka bir tekstil ya da farklı alanlarda hizmet veren fabrika, proje bulunmamaktadır. Pamukkale TEKNOKENT, sanayi bölgesi ve ilgili diğer tüm kuruluşlar için bölgede işletmenin attığı adım ilk, tek ve örnek oluşturucu niteliktedir. Proje aynı zamanda işletmenin geçmiş çalışmaları ile karşılaştırıldığında da benzersizdir. Geçmişte çalışanlar aldıkları bir eğitimden sonra kendi geliştirdikleri fikirleri başkalarına ilham vermek için sunma imkânı yakalamamıştır” dedi.

Kaynak: denizlihaber.com

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.