DOSTEK Koleji öğrencilerine spor semineri

DOSTEK Koleji öğrencilerine spor semineri

Denizli Organize Sanayi Bölgesi Teknik Koleji Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (DOSTEK) öğrencileri, Amatör Spor Haftası etkinlikleri kapsamında spor seminerinde buluştu.

ABONE OL
Ekim 8, 2022 12:06
DOSTEK Koleji öğrencilerine spor semineri
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Seminer, Amatör Spor Haftası etkinlikleri kapsamında Denizli Organize Sanayi Bölgesi (DOSB) Müdürlüğü toplantı salonunda düzenlendi. Denizli Organize Sanayi Bölgesi Teknik Koleji Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ( DOSTEK ) öğrencileri, “amatör sporun öğrencilerin gelişimindeki rolü” konusundaki seminere büyük ilgi gösterdi.

Seminerde Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASFK) Başkanı Ayşe Sarıkaya, Başkan Vekili Ömer Sarıkaya, Futbol İl Temsilcisi Levent Sarıoğlu, Süper Lig Hakemi Ümit Öztürk, B Klasman Yardımcı Hakemi İbrahim Ethem POTUK konuşmacı olarak yer aldı. Seminer boyunca öğrencilere; futbol oyun kurallarındaki son gelişmeler ve sporda Fair Play’in öneminin de bulunduğu konular aktarıldı. Seminer katılımcıları, öğrencilere amatör sporun öğrencilerin gelişimindeki rolünü anlattı.

DOSTEK Okul Müdürü Saadettin Dumlu, “Gençlerimizin teknolojiye olan ilgisinin, onları hareketsiz ve sağlıksız bir yaşam tarzına sürüklediği aşikar. Oysaki spor, gençler için sadece fiziksel olarak değil aynı zamanda bilişsel, duyusal ve psikolojik olarak gelişmelerine de yardımcı olacak. Bireysel yapılan sporlar çocuğun özgüveninin gelişmesini sağlarken, takım halinde oynanan oyunlar çocuğa paylaşmayı ve takım halinde hareket etmeyi öğretmektedir. Aynı zamanda spor veya sanatın belli bir dalıyla ilgilenen öğrencilerin derse olan ilgilerinin ve başarılarının da arttığı görülmektedir” dedi.

Kaynak: denizlihaber.com

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.