Denizli Tabip Odası Başkanı Ardıç’tan Fincancı’nın kimyasal silah iddialarına tepki: İstifa etmeli
  • Denizli Haberleri
  • Gündem
  • Denizli Tabip Odası Başkanı Ardıç’tan Fincancı’nın kimyasal silah iddialarına tepki: İstifa etmeli

Denizli Tabip Odası Başkanı Ardıç’tan Fincancı’nın kimyasal silah iddialarına tepki: İstifa etmeli

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Kuzey Irak’ta kimyasal silah kullandığı yönünde iddialar ortaya atan ve hakkında soruşturma başlatılan Türk Tabipler Birliği Başkanı Dr. Şebnem Koruk Fincancı’ya bir tepki de Denizli Tabip Odası’ndan geldi. Denizli Tabip Odası Başkanı Prof. Dr. Fazıl Necdet Ardıç, “Fincancı’nın kimyasal silah kullanımı konusunda yaptığı açıklamaları reddediyoruz. Meslek kuruluşumuza verdiği zararlar ancak derhal istifa etmesi ile son bulacaktır” dedi.

ABONE OL
Ekim 22, 2022 01:00
Denizli Tabip Odası Başkanı Ardıç’tan Fincancı’nın kimyasal silah iddialarına tepki: İstifa etmeli
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Türk Tabipler Birliği Başkanı Dr. Şebnem Korur Fincancı’nın, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin kimyasal silah kullandığı iddiasına tepkiler birbiri ardına geliyor. Hakkında soruşturma açılan Fincancı’ya bir tepki de Denizli Tabip Odası Başkanı Prof. Dr. Fazıl Necdet Ardıç’tan geldi.

Türk Tabipler Birliği Başkanı Dr. Şebnem Korur Fincancı’nın kimyasal silah kullanımı konusunda yaptığı açıklamaları reddettiklerini belirten Ardıç, “Spekülasyona açık, gayri nizami güçlerin karıştığı uluslararası mücadelede, ülkemizi yaralamaya dönük sonuçlar yaratacak, herhangi delili olmayan bir konuda, kendi fikirlerini Türk Tabipler Birliği’nin temsilcisi sıfatıyla kamuoyuna açıklaması kabul edilemez” dedi.

Türk Tabipler Birliği’nin Türkiye halkının sağlığını korumak, geliştirmek ve herkesin kolay ulaşabileceği kaliteli ve uygun maliyetli sağlık hizmeti için çalışmak olduğunu belirten Ardıç, “Meslek ahlakını en iyi şekilde korumak, tıp eğitiminin her alanında söz söylemek, hekimlik mesleğinin çıkarını her platformda dile getirmek, mesleğin, üyelerinin maddi, manevi haklarını korumak için kurulmuştur. Meslek kuruluşumuzun misyonunun ötesinde, kendi siyasi görüşlerini Türk Tabipler Birliği’nin görüşleriymiş gibi kamuoyuna sunmaktadır. Türk hekimlerini temsil edememektedir. Meslek kuruluşumuza verdiği zararlar ancak derhal istifa etmesi ile son bulacaktır” dedi.

Kaynak: denizlihaber.com

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.